Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион началствовао је литургијским сабрањем у манастиру Буково у недељу 25. септембра 2022. године. Епископу су саслуживали протосинђел Симеон, борски парох протојереј Радоје Мијовић и јерођакон Марко.

Након Литургије Епископ тимочки је беседио сабраним верницима о потреби освешћивања сопственог маловерја и рекао: „Нас Господ учи једноставно да се кроз смирење и трпљење разних искушења сећамо свог маловерја и да кажемо – Господе, Ти знаш да смо ми недостојни Твоје љубави и милости, Ти знаш Господе да смо ми као људи слаби и маловерни, Ти знаш да смо немоћни да испуњавамо велике подвиге, али ми знамо да нас Ти волиш и да бринеш о нама и да си живот свој дао на крсту ради нашега спасења. Ми знамо да нас нећеш оставити и да нам нећеш дати искушења већа од оних која можемо да понесемо, зато нека буде воља Твоја и милост Твоја на нама“.