У понедељак 18. септембра у манастиру Буково Светом архијерејском литургијом којом је началствовао епископ тимочки Иларион уз саслужење братије манастира Буково, обележен је празник светог пророка Захарије. Владика се обратио окупљеним верницима честитајући протосинђелу Захарији имендан, пожелевши му да на многе године слави и служи Богу упућиван светим пророком Захаријом на корист Цркви Христовој. Затим се верном народу обратио протосинђел Захарија, заблагодаривши епископу Илариону на упућеним речима. Указујући на величину личности светог пророка Захарије говорио је о томе да се у њему види сва слабост људског рода, али истовремено и сва пуноћа силе и милости Божије. Слабост у његовом неверовању да је могуће да добије сина у позним годинама, а сила и милост Божија у испуњењу тих речи, где се рађа највећи међу рођенима од жена свети Јован Претеча, као весник спасења рода људског.

После резања славског колача окупљени народ био је угошћен припремљеним послужењем у порти манастира Буково.