Његово Преосвештенство Епископ жички г. Јустин служио је 21. јануара 2016. године свету архијерејску Литургију у храму светог Николаја чудотворца у манастиру Буково.

Братство манастира дочекало је свог духовног оца и руководитеља у вечерњим сатима претходног дана 20. јануара , на празник светог Јована Крститеља, након што је владика Јустин боравио као гост на крсној слави Епископа тимочког г. Илариона у епархијском двору у Зајечару. На светој Литургији Преосвећеном владики Јустину саслуживао је игуман манастира архимандрит Козма и свештеномонаси ове свете обитељи, пребивајући у заједничкој молитви свеблагом Господу уз свог духовног родитеља.

Укрепљени овим светим молитвеним сабрањем верни су саслушали очинску беседу коју је у овим празничним данима као духовну поуку упутио владика Јустин.