Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион началствовао је светом архијерејском Литургијом у манастиру Буково, у недељу 9. јануара. 2022, на празник Светог мученика и архиђакона Стефана. Епископу су саслуживали архимандрит Козма, протосинђел Симеон и јерођакон Марко.

Након заамовне молитве Епископ Иларион преломио је славски колач који је принео игуман Козма, домаћин славе.

У празничној беседи, владика је подсетио верни народ да и данас свако ко не препознаје у Христу оваплоћеног Бога устаје против Христа страхујући да не изгуби оно материјално и потрошно стечено у овом пролазном свету. Са друге стране, Епископ тимочки наглашава да нама који идемо путем покајања ка Царству небеском Господ није обећао мир и срећу на земљи, напротив – на више места у Јеванђељу су нам најављена искушења, прогонства, презир и подсмех. Ипак, владика закључује да Бог неће допустити да нас снађу искушења са којима нећемо моћи да се носимо, те да је наш главни задатак да се у овом пролазном животу потрудимо да сачувамо чистоту душе која нам је од Бога дата.

Након Литургије у манастирском конаку угођена је славска трпеза за све присутне вернике.