Празник Рођења светог Јована Крститеља прослављен је молитвено 7. јула 2018. године у светој обитељи манастира Буково.

Свету архијерејску литургију служио је Просвећени Епископ тимочки г. Иларион уз саслужење манастирског братства.

Празнично слово о светом Јовану Крститељу произнео је протосинћел Захарија (Митић), који светог пророка Захарију прославља као свога заштитника и имендан. Потом је честитао верницима празник, говорећи о значају и чудесној појави светог Јована, највећег између рођених од жена, кога је Господ послао као свога Претечу да приправи пут Господњи и позове на покајање. Потребно је да и данас као и у свим прошлим вековима свети Јован Крститељ својим ангелским  животом буде пример овоме свету, подсећајући сав народ на  речи Покајте се јер се приближи Царство Небеско.