У манастиру Буково, у среду 10. јуна 2020. године, служен је годишњи парастос блаженопочившем протосинђелу Артемију.

Свету Литургију и парастос служио је Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион уз саслуживање буковске сабраће.

Обративши се окупљенима Епископ тимочки је рекао да ако смо близу са Богом онда смо близу и са нашим вољеним блаженоуснулим људима и истакао да је смрт само пролазна ствар која нас из земаљског живота уводи у вечни. Христово Јеванђеље ће стићи до сваког човека који жели и тражи Истину. Са таквом радосном надом треба да живимо у овом пролазном материјалном свету. Таква нада треба да нас крепи у вери, да нас утврђује у Цркви и у заједници са Богом, до коначног сједињења у Царству небеском, закључио је владика Иларион.