Године успешног рада и улагања у производњу висококвалитетних сорти грожђа као резултат дале су и ове године добру бербу и вина врхунског квалитета у подрумима Винарије манастира Буково. Успешна јесења берба обезбедила је богат асортиман у коме се налазе вина „Филигран“: Гаме, Каберне Совињон, Мерлот, Шардоне, Мускат Отонел и Црна Тамјаника. У понуди je и вино за Свето причешће којим се снабдевају Црквене Општине наше и других Епархија, као и ракијски призводи – Буковска препеченица, а од ове године и ракија од Црне Тамјанике јединственог квалитета. У манастирским виноградима гаји се аутохтона сорта грожђа Црна Тамјаника карактеристична за овај крај.
Сви производи манастирске винарије настали су као резултат одабира грожђа, неге вина и умешности у производњи, као спој савремених трендова у области винарства и искуства и традиције у поднебљу Неготинске крајине, где су се одувек производила чувена вина. У намери да се вина манастира Буково приближе широј јавности, у манастиру се више пута у току године организују дегустације за заинтересоване посетиоце и љубитеље доброг вина из земље и иностранства у пријатном амбијенту манастирских конака.