Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион служио је 13. маја 2018. године свету архијерејску литургију у храму светог Николе у манастиру Буково. Епископу су саслуживали свештеномонаси ове свете обитељи.

Владика је у беседи говорио о Јеванђелској причи у којој Господ исцељује слепог човека у Бањи силоамској. Подсетио је да је наш народ деценијама уназад живео у безбожном систему у коме је владало слепило, и где су се многи клањали лажним идолима и лажном богу.  И данас многа браћа и сестре наше живе ослепљени за праву истину Божју, истакао је владика, такви осуђују служитеље Божије, али и све оне који долазе у храмове сматрајући  их мање вреднима. Владика је изразио наду да ће многи из нашег народа прогледати и да је дужност свих нас да се за њих молимо.