На празник Часних верига светог апостола Петра 29. јануара 2017. године, у храму светог Николе у манастиру Буково, свету архијерејску Литургију служио је Преосвећени владика тимочки г. Иларион, уз саслужење манастирског братства.

Владика је честитао празник вернима и подсетио на веру светог Петра, да његовим молитвама Господ нас сачува од окова овога света, али и од оних окова које нам намећу наше унутрашње слабости. На Петровој вери Господ је сазидао Цркву Божију, и ми треба да живимо том вером угледајући се на свете чији је циљ био да себе испуне љубављу према Богу, а не да их људи прослављају. – Да нам врлине и добра дела не буду стране, него да живимо њима – поручио је владика.

Сабрату нашег манастира, оцу Еноху, владика је честитао крсну славу и пожелео обиље духовне благодати њему и братији.