На празник светих бесребреника и чудотвораца Козме и Дамјана, у среду 14. јула 2021. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион началствовао је светим литургијским сабрањем у манастиру Буково. Епископу су саслуживали архимандрит Козма, протојереј Милан Радовић, протосинђел Захарија, протонамесници Милорад Филиповић, Зоран Голубовић и Марко Пајчин, архиђакон Илија и јерођакон Марко, док су за певницом појали чланови црквеног хора зајечарског Саборног храма.

Након прочитаног одељка из Јеванђеља, владика Иларион је најпре честитао игуману Козми имендан пожелевши му изобиље благослова Господњег и молитвену заштиту и помоћ Светих бесребреника Козме и Дамјана. Епископ је даље, тумачећи свето Јеванђеље, истакао да Јеванђеље и Божја реч треба непрестано да се шири и да је то задатак свих хришћана.

За крај, Преосвећени владика је закључио – Бог нам дарује благодат и силу да кроз овај живот корачамо храбро, сведочећи и проповедајући Јеванђеље Христово до тренутка када је то довољно за наше спасење и спасење наших ближњих. У тренутку када  Господ процени да смо ми као пшеница сазрели за жетву и за Царство небеско, Господ шаље свој срп и збира плодове овоземаљског жита.