У четврту недељу по Духовима, 10. јула 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион началствовао је светим литургијским сабрањем у манастиру Буково. На архијерејској Литургији Епископу су саслуживали протосинђел Симеон и јерођакон Марко.

У архипастирској беседи Епископ је саветовао родитеље да кроз свету Литургију усмеравају своју децу на пут Христовог Јеванђеља ка Царству небеском. Добро је да родитељи своју децу усмеравају на литургијски црквени живот и да у неговању побожности имају наду на помоћ Божју, рекао је Епископ.

Тумачећи јеванђелски одељак о исцељењу капетановог слуге, владика Иларион је поучио сабрани народ да је важно да хришћани, попут капетана из приче, буду свесни своје недостојности пред Богом, те да не дозволе да се горде јер су православни мислећи да је то само по себи довољно за спасење.