Појање   Богослужење Православне Цркве чине она молитвословља и свештене радње којима православни хришћани изражавају Богу своја осећања вере, наде и љубави, и посредством којих улазе у светотајинско општење са Њим, добијајући од Њега благодатне силе за свети и богоугодан живот, достојан истинског хришћанина. Значај богослужења у Православној Цркви је тај што оно образује верујуће, поучава их, и духовно их васпитава, пружајући им најбогатију духовну храну. Годишњи круг православног богослужења излаже нам, кроз живе слике и поуке, готово целокупну библијску историју, како старозаветну, тако и новозаветну, а такође и историју Цркве уопште. Богослужење нам открива догматска учења Цркве, и то кроз слике и примере Светих угодника Божијих чији спомен Света Црква свакодневно прославља. Централно богослужење у Православној Цркви јесте Света Божанска Литургија. Сва остала богослужења, као часови, вечерња, повечерје, полуноћница и јутрења су увод у Свету Литургију. Уопштено, кроз Православно богослужење ми улазимо у живо општење са Богом, а то је, са своје стране, припрема верних за вечно општење са Њим у будућем животу века који долази, припрема за блаженство за које је човек и створен.

РАСПОРЕД СВЕТИХ ЛИТУРГИЈА ЗА МЕСЕЦ
А В Г У С Т 2017.