Прослављен имендан брата Платона

5. мај 2017. године

На празник светог Платона Бањалучког 5. маја 2017. године, Преосвећени Епископ тимочки г. Иларион служио је свету архијерејску Литургију у манастиру Буково. Саслуживали су протосинђел Захарије, јеромонах Симеон и јерођакон Илија, сабраћа ове свете обитељи.

Данашње празновање обележено је и прославом имендана нашег оца Платона, сабрата манастира Буково, који данас слави свога заштитника светог Платона Бањалучког.

Владика је у беседи честитао празник и имендан, рекавши да Господ све људе окупља у својим светим храмовима, желећи им вечни живот, Царство Божије и да сви дођу у познање истине. Нашом љубављу и молитвом задобијамо оно што овај свет нема, јер у својим тежњама ка технолошким и другим достигнућима не познаје Бога и не прихвата љубав Божију, одбацујући Христово Јеванђеље и истину. – На нама је да се молимо за читав свет, а оне који су у Цркви Господ чува и познаје као своје, поучио је владика.

У манастирској гостопримници приређено је послужење за сабрани верни народ.