Актуелности

ОСВЕЋЕЊЕ НОВОГ ПЧЕЛИЊАКА

У духу манастирског живота свако делање треба да је благословено од Бога.

СВЕТИ ТРИФУН

Данас се слави Свети Трифун, светитељ у народу познат као заштитник виноградара.

БОГОЈАВЉЕЊЕ

Данас се освећује природа вода, и раздваја се Јордан и своје токове Зауставља, гледајући Господа који се крштава.

(тропар на Великом освећењу воде на Богојављење)

СВЕТИ НИКОЛА 2012.

У среду 19. децембра традиционално смо прославили храмовну славу Светог Оца нашег Николаја Мирликијског Чудотворца.

ПОКРОВ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ 2012.

На празник Покрова Пресвете Богородице прославили смо славу

20 ГОДИНА ЕПИСКОПА ЈУСТИНА

„Сила Часног Крста" назив је изложбе дуборезних радова Епископа тимочког Г. Јустина којом је 29. септембра у 19 часова, у галерији Народног музеја у Зајечару, почело обележавање двадесетогодишњег јубилеја његовог архипастирског служења. Окупљенима се најпре обратио директор музеја г. Бора Димитријевић, истакавши да нас је Епископ Јустин све необично обрадовао, јер је дозволио да видимо један други део његове душе и схватимо, кроз његов микрокосмос, да смо сви на овом свету привремени и пролазни. Окупљенима се обратио и градоначелник града Зајечара г. Бошко Ничић и песник Добрица Ерић који је говорио своју песму посвећену Владики Јустину.

<<  8 9 10 11 12 [1314  >>