Актуелности

БОГОЈАВЉЕЊЕ

Данас се освећује природа вода, и раздваја се Јордан и своје токове Зауставља, гледајући Господа који се крштава.

(тропар на Великом освећењу воде на Богојављење)

СВЕТИ НИКОЛА 2012.

У среду 19. децембра традиционално смо прославили храмовну славу Светог Оца нашег Николаја Мирликијског Чудотворца.

ПОКРОВ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ 2012.

На празник Покрова Пресвете Богородице прославили смо славу

20 ГОДИНА ЕПИСКОПА ЈУСТИНА

„Сила Часног Крста" назив је изложбе дуборезних радова Епископа тимочког Г. Јустина којом је 29. септембра у 19 часова, у галерији Народног музеја у Зајечару, почело обележавање двадесетогодишњег јубилеја његовог архипастирског служења. Окупљенима се најпре обратио директор музеја г. Бора Димитријевић, истакавши да нас је Епископ Јустин све необично обрадовао, јер је дозволио да видимо један други део његове душе и схватимо, кроз његов микрокосмос, да смо сви на овом свету привремени и пролазни. Окупљенима се обратио и градоначелник града Зајечара г. Бошко Ничић и песник Добрица Ерић који је говорио своју песму посвећену Владики Јустину.

БЕРБА 2012.

Милошћу Божијом радосно дочекасмо и убрасмо први род нашег винограда Црне Тамјанике.

ПЧЕЛЕ У МАНАСТИРУ БУКОВО

Манастир Буково, добио је нова пчелиња друштва. Братство ће у оквиру својих послушања, као нову делатност уврстити пчеларење и производњу меда.

<<  8 9 10 11 12 [1314  >>